Digitální data perspektivou humanitního vědce (online konference)

mapa není k dispozici

Date/Time
Date(s) - 24/11/2020
9:00 am - 4:00 pm

Zadal: Radim Hladík

Categories No Categories


Projekt LINDAT/CLARIAH-CZ srdečně zve na setkání odborníků, badatelů a zájemců o oblast digitálních humanitních věd.

úterý 24. listopadu 2020 | online

Jednodenní online konference nabízí prostor pro setkání výzkumníkům, kteří pracují s digitálními daty v humanitních vědách, odborníkům, kteří vyvíjejí výzkumné infrastruktury a všem studentům a dalším zájemcům o digitální výzkum. Je příležitostí získat zpětnou vazbu či podněty, navázat spolupráci a potkat partnery pro budoucí projekty.

Registrovat se  Připojit se (v den konference) 

Odkaz pro připojení zůstává po celý den stejný: https://muni.cz/go/digidata-pripojeni Registrovaným účastníkům jej připomeneme e-mailem.

Dopolední program | 9:00—13:00, včetně přestávky

Představení nástrojů a sbírek akademiků z Filozofické fakulty MU.

Odpolední program: posterová sekce | 14:00—15:30

Představení aktivit, které využívají digitální data, databáze, digitální nástroje či informační systémy k realizaci výzkumů a projektů z oblasti humanitních a sociálních věd. Postery budou v den konference vystaveny na virtuální nástěnce, na které si prozatím můžete pročíst abstrakty nebo přidat komentáře. Diskuze s autory proběhne v samostatných místnostech v nástroji MS Teams.

Zobrazit nástěnku s abstrakty 

Praktické informace

Setkání proběhne v nástroji MS Teams, který není potřeba instalovat. Odkaz pro připojení zůstává po celý den stejný: https://muni.cz/go/digidata-pripojeni