Pracovní pozice: Odborný pracovník / odborná pracovnice – Evropská infrastruktura pro výzkum holokaustu

Uzávěrka přihlášek

15. 10. 2023

Český uzel EHRI hledá odborného pracovníka / odbornou pracovnici, který/á bude ve spolupráci s národním koordinátorem a týmem EHRI zajišťovat každodenní chod výzkumné infrastruktury a bude přispívat k jejímu koncepčnímu rozvoji.

Evropská infrastruktura pro výzkum holokaustu (European Holocaust Research Infrastructure, EHRI) je evropské konzorcium archivů a výzkumných organizací, které přispívá k lepšímu zpřístupnění dokumentů a dat o holokaustu a poskytuje badatelům metodologickou podporu. Více informací na www.ehri-project.eu. Český uzel EHRI je od roku 2023 součástí výzkumné infrastruktury LINDAT/CLARIAH-CZ (www.lindat.cz).

Masarykův ústav a Archiv AV je koordinátorem českého uzlu EHRI a zároveň se aktivně podílí na organizaci aktivit EHRI na evropské úrovni. Český uzel propojuje a zpřístupňuje databáze historických aktérů, věnuje se digitálním geografickým přístupům, doplňuje data o archivních fondech do Portálu EHRI či například experimentuje s automatickým těžením dat z digitalizátů. Vytvořená data bude zprostředkovávat prostřednictvím Portálu EHRI-CZ.

Vypisovaná pozice předpokládá aktivní podíl na každodenní koordinaci spolupráce mezi historiky, datovými specialisty a programátory, na koncepční přípravě a řízení jednotlivých podprojektů. Vyžaduje schopnost podílet se na plánování a přípravě projektů či setkání a na komunikaci jejich výsledků. Umožňuje také dílčí samostatný nebo týmový výzkum, v rámci cílů výzkumné infrastruktury a jeho publikaci.

Nabízíme:

  • práci v interdisciplinárním týmu
  • možnost ovlivnit výzkumnou infrastrukturu v její formativní fázi
  • integraci do mezinárodní sítě institucí a badatelů
  • kolektiv a příjemné pracovní prostředí, flexibilní pracovní dobu
  • hrubá mzda v rozmezí 38 000–50 000 Kč, v závislosti na zkušenostech
  • benefity: 5 týdnů dovolené, sick days, stravenky, příspěvek na penzijní pojištění

Předpokládáme

  • zájem o digitální historii a digitální humanitní vědy
  • schopnost spolupráce v interdisciplinárním týmu a organizační schopnosti
  • aktivní schopnost komunikovat anglicky a česky (nebo slovensky) v psaném i ústním projevu
  • VŠ vzdělání v humanitních oborech a/nebo informační vědě, digitálních humanitních vědách apod. (případně též ještě neuzavřené)

Pozice je zamýšlena jako plný úvazek (případně je možné jednat o menším úvazku). Nástup možný okamžitě nebo podle dohody, s trváním do 31. 12. 2026 (s možností prodloužení za předpokladu dalšího financování výzkumné infrastruktury).

Strukturovaný životopis a motivační dopis (česky, slovensky nebo anglicky) posílejte elektronicky do 15. 10. 2023 na adresu sekretariat@mua.cas.cz, předmět: EHRI-CZ.

Zdroj: https://www.mua.cas.cz/cs/vyberove-rizeni/odborny-pracovnik-odborna-pracovnice-evropska-infrastruktura-pro-vyzkum-holokaustu