Workshop Základy XML TEI

nahrávám mapu....

Date/Time
Date(s) - 09/05/2019 - 10/05/2019
9:00 am - 6:00 pm

Zadal: Boris Lehečka

Location
Kampus Hybernská

Categories


Cílem workshopu, který pořádá Výzkumná infrastruktura pro diachronní bohemistiku (RIDICS, http://vokabular.ujc.cas.cz) s podporou České asociace pro digitální
humanitní vědy (CZADH, https://www.czadh.cz), je rozšířit povědomí o standardu XML TEI mezi českými akademickými pracovníky. Akce je určena pro studenty a pracovníky z vysokých škol, pracovišť AV ČR, knihoven a muzeí. Maximální počet účastníků je 20. Výklad povede Boris Lehečka.

Registrujte se prosím nejpozději do 10. dubna 2019 prostřednictvím přihlašovacího formuláře.

Dozvíte se hlavní principy, kterými se použití standardu XML TEI řídí, řeč bude i o nástrojích a technologiích, které umožní údaje v dokumentech najít, analyzovat nebo zobrazit.

Stěžejní náplní workshopu bude práce s vašimi texty, hledání odpovědí na vaše otázky a hledání edičních řešení s využitím XML TEI. (Proto budete potřebovat vlastní notebook a edici, s níž budete pracovat.)

Účast na workshopu je zdarma, součástí bude i občerstvení a oběd; nehradíme však cestovní náklady a ubytování. Účastníci cca 14 dní před akcí obdrží licenční klíč na několikaměsíční zkušební verzi oXygen XML
Editoru (sponzorský dar od firmy SyncRO Soft SRL).

Další informace najdete na stránkách Vokabuláře webového.